DEFLORACE byla založena v únoru 1992 bratry Petrem (bass + zpěv), Jarim Vrbicou (kytara) a Martinem Krčem (bicí). Půl roku s nimi hrál kytarista Rudolf Suchánek. Zpočátku hrála kapela převzaté věci od klasických kapel thrash a death metalu.

Vše se změnilo v květnu 1993 příchodem dvou nových členů baskytaristy Jiřího Sosíka a kytaristy Milana Urbánka, kdy skupina začala skládat vlastní songy a Petr se začal věnovat pouze zpěvu.

Vše vyvrcholilo v únoru 1994, natočením prvního dema s názvem „Morbid oratorium“ obsahujícího 7 skladeb o celkové délce 35 minut, v domácím studiu Tondy Bergra, člena kapely BIMETAL. Protože nahrávka nedopadla nikterak výborně, kapela se ji rozhodla nešířit.V srpnu 1994 skupina vchází do Ostravského  studia Barbarella, kde natáčí první oficiální pěti skladbové demo „Postmortal abomination“ (délka 18 minut).

Demo si vydává samotná kapela na originální kazetě a dvě skladby z tohoto dema – Postmortal abomination a Vomits – se zároveň ocitly na CD kompilaci „Echoes of the underworld“, na které se nacházejí další kapely natáčející v tom samém studiu. V této době začíná kapela aktivně koncertovat.

Přichází rok 1995, a s ním další změna v sestavě – odchází Jari, jež se věnuje pouze skládání muziky a managementu a střídá ho nový kytarista Mira Mička. V listopadu 1995 jde skupina opět do studia, tentokrát do Exponentu v Hlohovci na Slovensku a natáčí demo „Dreams  of serial killers“, se 7 - mi skladbami v délce 20 minut, kazeta vychází opět ve vlastním nákladu a v roce 1996 i na CD jako split se skupinou INGROWING a jejich demem „Perverted look at the world“. V tomto roce odchází od skupiny baskytarista Jiří a na jeho post se do kapely vrací Jari. Skupina hraje čím dál víc koncertů, už i na Slovensku a v Polsku.

Začátkem roku 1998 opět odchází Jari a na baskytaru ho nahrazuje Pavel Jurek. V sestavě Petr (zpěv), Milan a Mira (kytary), Pavel (baskytara) a Martin (bicí) se DEFLORACE vrací v květnu do studia Exponent a nahrává první samostatné CD „11 Murders“ (11 songů, délka 33 minut), které opět vydává firma Leviathan records. V polovině roku 1999 nastává ve skupině vnitřní krize, následkem čehož se celá DEFLORACE rozpadá a zůstávají pouze Petr a Mira. Ve staré sestavě ještě absolvují úspěšné turné s KRABATHOR po Polsku (duben 2000) a SILESIA open air fest (červenec 2000). Nová sestava se vytváří počátkem roku 2001, kdy sestavu doplnil Martin Lokaj (baskytara) a Pavel Smolan (bicí). Křtem pro novou sestavu byly koncerty s DISGORGE (Mex) a MACABRE v květnu 2001. Poté nastal kolotoč personálních změn, a také velké zdravotní problémy u jednotlivých členů. Odchází Mira a poté ho střídají na postu kytaristy Luboš a Jiří.

Příchodem nových kytaristů Ondřeje Kizka a Pavla Gleta na sklonku roku 2003 se sestava ustálí v podobě Petr (zpěv), Ondřej a Pavel (kytary), Martin (baskytara) a Pavel (bicí). V této podobě natočila v roce 2004 DEFLORACE CD „Massacre“, které vydala Slovenská firma Forensick records a na jehož podporu vyrazila kapela na turné po celé Evropě se skupinami DISGORGE a SANATORIUM.  Koncem roku 2004 odchází Ondřej a Martin, které nahradí na postu kytary Pavel a na postu baskytary Dalibor. V roce 2005 kapela zahraje ještě na Obscene Extreme festu a poté v létě 2006 nastane rozkol ve skupině, který dokončí odchod čtyř členů a zůstává sám Petr.

 To vše trvá do roku 2010, kdy se obnoví staronová sestava DEFLORACE doplněná o nového kytaristu Perryho. Perry bohužel v kapele dlouho nevydržel a v roce 2012 ho střídá Meydan a ani ten dlouho nesetrval... Nahradil ho ex člen Martyrium Christi Franta. Za celou dobu existence odehrála DEFLORACE asi 300 koncertů v Čechách, Slovensku, Polsku, Bulharsku, Rumunsku, Rakousku, Německu, Slovinsku, Maďarsku, Itálii, Francii a Španělsku.

Současná sestava: Zpěv: Petr Vrbica; Kytary:František Segeč a Miroslav Mička, Baskytara: Pavel Jurek; Bicí: Martin Krč